Opublikowano

Pierwsza praca – zdenerwowany?

Znalezienie pierwszej pracy wcale nie jest takie trudne. Wystarczy właściwe przygotowanie oraz wiedza, jak jej szukać. Sposobów na szukanie pracy jest wiele – poczynając od firm pośrednictwa pracy, poprzez Internet, aż po gazety lokalne. Lecz czy wysyłanie swojej aplikacji do jak największej liczby firm to dobry pomysł? Najlepiej wybrać te oferty, które Cię interesują, oraz postawić sobie za cel znalezienie zatrudnienia właśnie tam. Następnie napisać dobry życiorys oraz dowiedzieć się jak najwięcej o danej firmie.

Czytaj dalej Pierwsza praca – zdenerwowany?
Opublikowano

Jak napisać List motywacyjny

List motywacyjny, nazywany także podaniem to o pracę, jest dokumentem poprzedzającym Curriculum Vita. Dowodzi on przydatności danej osoby na konkretne stanowisko pracy. List ten ma na celu prezentację Twoich najlepszych stron i daje pracodawcy znak, iż jesteś naprawdę zainteresowany daną posadą oraz masz predyspozycje niezbędne do jej objęcia. Reasumując, dobry list motywacyjny powinien wywołać wrażenie, iż Twoje CV jest naprawdę dobre, a tym samym, że Ty jesteś odpowiednim kandydatem do podjęcia konkretnej pracy.

Czytaj dalej Jak napisać List motywacyjny
Opublikowano

Co powinniśmy wiedzieć o Rozmowie kwalifikacyjnej

Po tym, jak przygotowałeś swoje wzorowe CV oraz list motywacyjny, czas na zaprezentowanie własnej osoby. Zajmiemy się Twoim wizerunkiem oraz resztą pomniejszych szczegółów. Na tym etapie będziemy kierowali się powiedzeniami: „Atrakcyjni ludzie osiągają więcej!” i „Dobre przygotowanie to połowa sukcesu”. Przy pisaniu aplikacji miałeś mniejszą swobodę pokazania się w dobrym świetle. Wiedz, że na tym etapie wszystko wychodzi na jaw, wszelkie nieścisłości lub Twoje malutkie kłamstewka, które zamieściłeś w swoim CV.

Czytaj dalej Co powinniśmy wiedzieć o Rozmowie kwalifikacyjnej
Opublikowano

Jak pisać CV

Pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą sprowadza się do przesłania mu dokumentów aplikacyjnych. Sposób, w jaki się w nich zaprezentujesz, zadecyduje o tym, czy akurat Ty zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Bardzo łatwo jest odpaść już przy składaniu potrzebnych dokumentów. Jeżeli nie chcesz, by na tym zakończyła się Twoja przygoda z interesującą Cię firmą, musisz poznać sztukę pisania życiorysu zawodowego. Jak wiadomo Curriculum vitae, list motywacyjny i rozmowa kwalifikacyjna to wszystko, przez co musisz przejść w walce o pracę, lecz to w głównej mierze od Ciebie zależy, jak będziesz przygotowany na poszczególne etapy zdobywania stanowiska.

Czytaj dalej Jak pisać CV